12 Kasım 2010 Cuma

why does my heart feel so sad?

25 yaşındayım ve henüz bir gelecek planım yok.

okulum bitmek üzere, sonra ne yapacağım belirsiz.

sanat tarihi okumak ve eğitmen olmak, resim yüksek lisansı yapıp ressam olmayı denemek, yurtdışına çıkıp sürünmek, gezmek, hayatta kalmak, istanbul'da yaşamaya devam etmek, çalışmak para biriktirmek, bodrum'a kaçmak, saklanmak... ihtimaller. ihtimaller..

arkadaşlarımın adı konmuş planlarına dahil değilim, olamıyorum. izliyorum ve dinliyorum sadece.

25 yaşındayım ve hala ne yapmak istediğimi bilmiyorum.

bu sebeple utanmam ve kendimi sorgulamam gerekiyorsa, bunun için gereken hali de bulamıyorum kendimde.

eğer ne yapmak istediğinizi biliyorsanız ve yolunuzu çizdiyseniz, size gerçekten özeniyorum. saygı duyuyorum.

4 yorum:

 1. İnsan planlı programlı bir hayat istiyor bazen evet,ama kurgulanmış bir senaryo gibi hayatı yaşamak ne kadar keyif verebilir ki insana ?

  YanıtlaSil
 2. yavrum, o planların hepsine sen de her daim dahil olduğunun ve aslında olman da gerektiğinin pek ala bilincindesin, ancak nedendir bilinmez ısrarla kendini dışlanmışlık makamına yakıştırıyorsun. elimde olsa kaptan mağara adamı gibi saçlarından sürüye sürüye götürürüm seni ingiltereye, fekat senin de belirttiğin gibi "ne istediğimi bilmiyorum" hallerinden dolayı olsa gerek bir garip ruh hali içindesin. planlarımızı paylaşmanın seni bu kadar sıkıntıya sokacağını bilemezdim bebeğim (ki biz hepimiz ayrı ayrı planlarımızı birbirimizle paylaşıp mutlu olan insanlarız). insan bunları en yakınlarıyla paylaşmayacak ve mutlu olmayacaksa ne anlamı kalır değil mi benim şapşal malibum. hadi daha fazla saçmalama da kalk bi koş bi yürü kendine gel. kimse seni hiçbişeyin dışında tutmuyor. eğer korkmaz ve arkadaşlarına güvenirsen dahil olamama halinden de kurtulursun. bizi de suçlamazsın böylece. bu da buraya yazdğım en uzun yorumdur : )

  YanıtlaSil
 3. Bu yazısını size ithaf edeyim; Belki uğurlu gelir.

  Başarılı olmanın sırrı, inanç ve ahlak değerleriyle yaşamayı bilmekten geçer. Asıl o zaman doğru düşünme mantığını kazanırız. Neyin iyi, neyin güzel, neyin doğru olduğunu anlamak, bilmek ve hayatımızda bir yaşam bilinci olarak yer almasını sağlammız gerekmektedir. işte o zaman reflekslerimiz bizi sürekli sevinç ve huzur duyacağımız bir iklime götürecektir. Hayatımızın bir anlamı, bir amacı ve bir çekiciliği olacaktır. Bizi biz yapan değerler, sadece "ben" olmak bencilliğinden kurtarıp, paylaşımcı "biz" olmak değerine kavuşturacaktır. Varolan ütün varlıkların bizim var oluş değerlerimize, katkı sağlayan hoşlukların başlangıç noktasına ulaştıran felsefeyle, pozitif pencereden bakabilmeliyiz dünyaya. Doğru düşünmek, iyi hissetmek ve güzel yaşamakla kendimizi yeniden konumlandırabilmeliyiz. Kendimizi sürekli kıymetlendiren güncellemeleri, yine kendimiz için yapabilmeliyiz. Es geçmemeliyiz. İşte bu noktadan; kelime ve kavramları yeniden anlam kazandıran karakteri, içimizden gelen bütün içtenlikle insani ve vicdani özveriyi mutluluk adına paylaşabilmeyi öğrenmeliyiz. Bütün bu söylemden sonra başarılı olmak, iyi ki varım, iyi ki bütün pozitif olgularımla yaşıyorum ki, Allah ‘ıma şükürler olsun diyebilecek olgunluk ve doygunlukla işe başlamalıyız.

  YanıtlaSil
 4. Senin de hayallerin var hatırla, hatırlaınca bana da haber ver. Umutsuzları oynama.

  YanıtlaSil