5 Aralık 2009 Cumartesi

yapma kadın


giriş, gelişme ve sonuç. bunlar hiç ayrılmayacaklar mı birbirinden? hep peşi sıra gelen, birini diğerinden ayrı göremediğimiz sıkıcı sevgililer gibi, yada çevresinden soyutlanmış minik arkadaş grupçukları gibi, hep dipdibe mi gezecekler?

evlilik hakkında konuşuyoruz. ben 2ye karşı 1, evlilik denen şeyin yok olacağını savunuyorum ilerde, ama aslında yok olacağını savunduğum şey sadece evlilik değil, zamanı geldi diye yapılan tüm sonuçlar. sonuçlar için uğraşan insanların bir yerde durup önemli olanın, gerçek olanın süreç olduğunu keşfedip, giriş ve gelişme ile yaşayacaklarını savunuyorum evet. sonuçlandırmak ne gereksiz her güzel gelişmeyi.

kadın! lütfen sırası geldiği için evlenme. sırası geldiği için çocuk doğurma. sırası geldiği için level atlama. atladığın şey level değil, koca bir boşluk çünkü. bunu yapacaksan sadece iyi bir fikir olduğu için yap.
ve süreç denen mucizevi zaman dilimini yaşa, yaşa, biraz daha yaşa. ''hadi artık okulum da bitti. hadi bakalım kaç yıldır beraberiz. hadi bakalım yaşım da ilerledi...'' inan yok bunların anlamı, sen aynı sen olduğun sürece gelişme bölümünde hayatının sonuna kadar kalabilirsin, yada daha giriş bölümünden sonuca geçebilirsin, inan hayat 3 bölümden oluşmuyor. seçim yap kadın, yapılmış seçimi yaşama.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder