20 Aralık 2009 Pazar

muhteşem hatalar


hadi bunun üzerine düşünelim az. biz bir yandan konuşuyoruz emek'le şuan, yeni filmimizin konusu ve adı olan muhteşem hatalarımızı. hadi şimdi beraber düşünelim..

''insan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir.'' sabah facebook'ta rastladığım bir grup. 135.286 tane de hayranı var, 4 tanesi arkadaşım. demek ki en az 135.286 tane insan tamamen yanlış şeye inanmış, inandırılmış ki, bunun uğrunda hiç yabana atılmayacak büyük hatalar yapmış. bir bu kadar yanlış şeye inandığını henüz fark etmemiş olanla, bir bu kadar da yanlış şeye inandığını kabullenmeyeni katarsak.. yani nerdeyse hemen hepimiz bir kez de olsa, daha baştan hatalı bir inanışla, körü körüne muhteşem davranışlarda bulunmuşuz.

bu yanlış mı? pişmanlık yaratmalı mı? inandığımız süre olduğu gibi çöpe mi gitti? hiç sanmıyorum. büyük bir kısmımız, ''iyi ki yapmışım'' dedik, yürüyüp gittik. bir kısmımız, depresyona girdik, hatalardan da inançlardan da korkar olduk. ufak bir kısmımız, bundan ders bile aldı, bir daha muhteşem hatalar yapmadı, pek birşeye inanmadı, aptal buldu körü körüne inananları, mantıklı ve güvende oldu.

hatalar pek çok şeye sebep oluyor. yaparken bile farkında olmalı nasıl bir tavıra yönelteceğini, yapanın. yada sadece yapıvermeli, düşünmeden, hatanın doğasına da uygun olarak. bu daha muhteşem olur sanırım.

tenenbaums'un konuyla ilgisi yok. sadece güzeller diye koydum.

2 yorum:

  1. kendi muhteşem hatalarıma aşığım.onlarsız çok huzurluyum ve bu huzur çok sinir bozucu olabiliyor. mesela deliksiz bir uyku çekmek, öğün atlamamak, kafamın tamamen sakin olması ve durgun bir yaşam sürmek, bunların hepsi bana batan şeyler, ne zaman muhteşem bir hata yapsam midemde kelebekler uçuşur ve başım dönmeye ellerim soğumaya başlar,onlara aşığım ve iyiki varlar, "iyi ki yapmışım" :D

    YanıtlaSil
  2. takdir etmekle kalmıyorum, özeniyorum da bu yönüne. ben battaniyeler altına gömülüp ''en iyisi evden çıkmayayım da hata yapmayayım'' derken, sen ''lallalalaa'' diyerek kırlarda koşturuyorsun. tamamen metaforik tabi. yani biraz. heheh

    YanıtlaSil