4 Ağustos 2009 Salı

yardımcı erkek oyuncu sevici


hayır ben az bulunur nitelikte bir sapık değilim, böyle bir tıbbi tanım da yok. ama ortada olan şu ki her 5 sitcom izleyicisinden 4ü başroldeki özelliksiz, diplomatik ve can sıkıcı karakter yerine, dizinin bel kemiği olan fırlama, antipatik, nevrotik karakteri seviyor/izliyor. bununla yüzleşelim ve yardımcı erkek oyuncuları destekleyelim, hep öyle kalsınlar ve asla başroldeki hıyarlara benzemesinler.
bu da benim favori ilk 3ümdür:
1.Niles Crane
2.Barney Stinson

3.John Casey

John Casey hızla yükseliyor, Barney vakasına değinmek bile gereksiz. Niles'ın ise lise yıllarımdan beri yeri apayrıdır. Frasier'ı hatırlayan var mıdır acaba, kendisi Cheers dizisinde favori yan karakterimizken kendi dizisinde başrole terfi edince yerini takıntılı, titiz, ukala ve kibirli kardeşi Niles'a bırakmış beni benden almıştır.
2 yorum:

  1. Keyifli ve de dikkatli kızımın irdelemesini beğendiğimi belirtip, aynı bu dizilerdeki durum gibi ama dizilerden daha değerli bir filmdeki çok beğendiğimiz bir yan karakteri ekliyorum buraya; Amadeus filmindeki Salieri'yi hatırladın mı? En az Amadeus'u oynayan genç kadar etkileyiciydi, hatta bazen daha da fazla..

    YanıtlaSil