7 Ekim 2009 Çarşamba

travis ve uzak yakın geçmiş

If I told you a secret
You won't tell a soul
Will you hold it and keep it alive

son birkaç yıldır her senemin bir müziği varsa, 18 yaşımınki kesinlikle Travis'tir. ve 5 yıl sonra bir gün, şaka gibi bir özlemle karışık hatırlıyorum o yılı. sonrasını hatırlamak istemesem de aklıma ilk gelenler öyle güzel ki. öyle küçükmüşüz ki.

love will come through çalıyor ve iki kız dans ediyor sokakta, birinin saçı uzun, diğerinin daha da uzun. dünya umurlarında değil dans ediyorlar, ahşap eski bir binanın önünde. ellerinin bir yüzü kapkara olmuş, tonlama yapmaktan. aynı okulun aynı bölümüne gidecekler, neler neler yapacaklar. ama şimdilik güzel sanatlara hazırlanan, ama aslında hiç fark etmeden 20'lerine yaklaşan ufak bir grubun parçası onlar. o ufak grup o sene tüm çevremdi.

tanıştığınız an hep hayatınızda olacağını bildiğiniz insanlar, birgün fark edersiniz ki sadece bir döneme aitlermiş, hep hayatınızda kalmalarına imkan yokmuş. ben de onlar için öyle oldum. hepimiz geçmişte kaldık ve bir şarkının anısından ibaret olduk sonunda. bugün tüm bunları hatırlamaktan çok mutlu oldum.

So look up
Take it away
Don't look da-da-da- down the mountain

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder